Coffeepedia

Kava su pienu – išgerti negalima išpilti. (Kur kablelį dėsite jūs?)

Tinkamai paruošta pieniška kava, ne tik, kad verta kavos vardo, bet ir yra vienas iš sunkiausiai paruošiamų gėrimų. Suklysti galima kiekviename žingsnyje, o geros pieniškos kavos negarantuoja net ir apsilankymas kavinėje.

Daugiau

Geriausios espresso pupelės. 7 požymiai kaip jas atskirti

Espresso - ko gero labiausiai legendomis apipintas kavos gėrimas. Vieniems tai gurmaniškumo viršunė - kitiems neįkandamas koncentruoto skonio gėralas. Dalis sako, jog vieno gurkšnio kavos užtenka ir kartais yra net per daug, likusieji nesupranta, kaip kavos gali būti mažiau nei vidutinio dydžio bidonas.

Daugiau

Nerūgšti kava arba kodėl mes nesigiliname į tikrąjį kavos skonį?

Kava yra itin kompleksiško skonio gėrimas. Kiekvienas žingsnis kavos pupelės kelyje lemia kokiomis natomis ji suskambės jūsų puodelyje.

Daugiau

Filtrinė kava. Kodėl jai taip sunku įsitvirtinti Lietuvoje?

Per ilgus darbo metus pastebėjome, kad nors žmonių besidarbuojančių su šiuo gėrimu tarpe filtrinė kava sparčiai išpopuliarėjo ir dažnai yra mėgiama net labiau nei espresso - kavos civilių tarpe ji vis dar priimama kaip per lengva ir neverta kavos pavadinimo.

Daugiau

Perskaičiau, kad RealBean kavoje labai daug kofeino, bet paragavus jos skonis pasirodė švelnus. Kodėl?

Kofeino kiekis kavoje priklauso nuo pačios pupelės sandaros. Visose kavose jis skiriasi. Pavyzdžiui robusta turi daugiau kofeino nei arabika. Na, o kavos stiprumas (kalbame apie skonį) priklauso nuo skrudinimo.

Daugiau