Kas yra NFT?

Kas yra NFT?

NFT – paveikslėliai, nuotraukos, muzikiniai kūriniai ar kitos skaitmeninio meno formos, turinčios unikalų nuosavybės sertifikatą. Šis menas pasiekiamas internetu, tačiau visa esmė ir kuom tai paremta yra kiek gilesnė, tad pradėkime nuo pradžių.

NFT (non-fungible tokens) išvertus pažodžiui yra nepakeičiami žetonai, tačiau tikslesnis vertimas būtų – nesuklastojami žetonai.

Praktikoje, žetonai labiau žinomi kaip paveikslėliai ar nuotraukos. Patalpinti į tam tikras platformas šie „meno kuriniai“ sudaro ištisas kolekcijas, kurioms vertę suteikia jų išskirtinumas, unikalumas ar nuo paveikslėlio neatsiejama istorija. Tačiau svarbiausia dalis, kuom ir yra paremtas visas NFT menas, kad nusipirkę originalų kurinį jūs gaunate kodą ir nuosavybės sertifikatą, kuris įrodo, kad jūsų turimas žetonas yra originalus ir priklauso tik Jums. Tai reiškia, kad net jei kas nors nusipieštų ar nusikopijuotų jūsų turimą NFT paveikslėlį, jiems trūktų kodo įrodančio paveikslėlio originalumą, o be šio kodo niekas minėto žetono nepirks ir nevertins.

Kuo NFT susiję su kriptovaliutomis?

Tiek NFT tiek kriptovaliutos yra „iškasamos“ įkeičiant kompiuterio resursus ir yra paremtos naujoviškąja blokų grandinės (angl. Blockchain) technologija. Ši technologija paremta tuo, kad kiekvienas pervedimas ar perėjimas iš rankų į rankas palieka pėdsaką visoje grandyje. Vienintelis skirtumas tarp kriptovaliutų ir NFT yra tas kad pereinant iš rankų į rankas, tarkime Bitcoin‘as (populiariausia kriptovaliuta), gali būti pakeistas kitu Bitcoin‘u ir tai jums nesudarys didelio skirtumo. Tuo tarpu NFT yra nepakeičiamas, pirkdami paveikslėlį jūs gaunate tik jį ir jo pakeisti kitu tiesiog negalima. Šioje vietoje ir atsiranda papildoma NFT nauda, jei jūsų turimos kriptovaliutos vertė banguoja su visa rinka,  NFT vertės pokyčiai priklausys tik nuo jūsų turimo paveikslėlio paklausos ir bendro šios kolekcijos populiarumo.

Kodėl verta įsigyti NFT?

Panašiai kaip ir su realiu apčiuopiamu menu, NFT yra ne tik jums patinkantys paveikslėliai, kuriais galite grožėtis ar papuošti savo kompiuterio ekraną, bet ir investicija. Būdų kaip iš to uždirbti yra galybė, žinoma tam reikia domėtis, tačiau gera pradžia norint iš ko nors uždirbti yra tą dalyką įsigyti. Neretai NFT turi ne tik kolekcinę vertę, bet ir suteikia kokį nors privalumą arba tiesioginę grąžą. Taigi mūsų atveju turėdami bet kurį RealBean puodelio NFT kartu gausite ir amžinai galiojantį kodą, kuris suteiks nuo 10% iki 20% visoms RealBean prekėms.